Przejdź do treści

O nas

FOR KIDS BYTÓW

O przedszkolu i żłobku

Lokalizacja

Przedszkole i żłobek językowy FOR KIDS znajduje się w Bytowie przy ul. Michała Drzymały 26A (przy drodze wyjazdowej na Borzytuchom – zobacz mapkę).

Przedszkole powstało w 2019 roku. Jego budynek został zaprojektowany tak, że powstały w nim przestronne, doskonale wyposażone, słoneczne sale do zajęć z nowoczesnymi łazienkami, kolorowa szatnia dla dzieci oraz inne niezbędne pomieszczenia. Budynek spełnia wszystkie, nawet te najbardziej rygorystyczne przepisy sanitarne i przeciwpożarowe by zapewnić bezpieczeństwo dzieciom, które uczęszczają do placówki.

Wszystkie pomieszczenia są wyposażone w wielkogabarytowe nowoczesne okna z widokiem na bogato wyposażony, zielony plac zabaw zlokalizowany na terenie przedszkola. Przedszkole posiada także własny, bezpieczny, oddzielony płotem bezkolizyjny parking dla rodziców przywożących dzieci.

Kilka lat temu zakończyła się także przebudowa ul. Drzymały. Od tego czasu dzieci uczęszczające do naszej placówki są bezpieczne nie tylko na terenie przedszkola, ale także w drodze do niego będąc przyprowadzanymi lub przywożonymi przez swoich rodziców. Przy placówce powstało nowe rondo, chodniki po obu stronach drogi oraz ścieżka rowerowa, stanęły także latarnie oświetlające chodniki po zachodzie słońca. Przy samym przedszkolu znajduje się wysepka z przejściem dla pieszych.

Co nas wyróżnia?

Przede wszystkim, wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom rodziców i potrzebom ich dzieci. Nasze przedszkole opiekuje się dziećmi w godzinach od 6:30 do 17:30.

Stawiamy na nowoczesną ofertę programową oraz na rozwój, ze szczególnym uwzględnieniem wczesnego przekazywania wartości, a także kształtowania umiejętności językowych, muzycznych, ruchowych i matematycznych.

FOR KIDS postawiło sobie za cel naukę języka angielskiego w sposób najbardziej efektywny, metodą immersji czyli „zanurzenia” w języku obcym, osłuchania z naturalnymi, autentycznymi wypowiedziami w konkretnych, zrozumiałych dla dziecka sytuacjach z codziennego życia.

Czynności dnia codziennego, takie jak mycie zębów, obiad, zabawa, gimnastyka czy spacer to możliwość przyswojenia przez dzieci nowych zwrotów. Dzieci uczęszczające do naszego przedszkola mają zatem kontakt z językiem angielskim każdego dnia.

Język angielski jest przyswajany bezwiednie podczas codziennego przebywania w przedszkolu. Nauczyciel realizuje podstawę programową w języku polskim, poszerzoną o słownictwo w języku angielskim, tak by nie był to dla dzieci język „obcy”, którego uczą się dwa razy w tygodniu przez pół godziny, lecz naturalny sposób komunikacji.

Chcemy, aby dzieci mogły spędzać czas w przyjaznym obiekcie z wysokiej klasy wyposażeniem. Wysoki standard spełniają zarówno zabawki, pomoce dydaktyczne, sprzęt multimedialny, meble, jak i wyposażenie łazienek i placu zabaw. Przedszkole jest dostosowane do potrzeb dzieci o specjalnych potrzebach żywieniowych, edukacyjnych czy z niepełnosprawnością ruchową.

Kręgosłup przedszkola stanowi kompetentna, lubiana przez dzieci kadra. Taką właśnie kadrę, wśród której znajdą się wykwalifikowani pedagodzy, logopedzi, i psycholodzy zatrudniamy w naszej placówce.

Sensoplastyka


CO MIESIĄC

Plastyka sensoryczna to mnogość faktur, tekstur oraz cała paleta ekologicznych barw.

Na zajęciach sensoplastycznych wspomagamy budowanie świadomości ciała i przestrzeni, pobudzam wielozmysłowo, usprawniamy motorykę z wykorzystaniem przeróżnych środków plastycznych. Pozwalamy dzieciom na poznawanie otaczającego ich świata poprzez połączenie silnych doznań dotykowych, wzrokowych, smakowych i słuchowych.

Kuchcikowo


CO TYDZIEŃ

Cotygodniowe Kuchcikowanie to zdrowe śniadanie (wdrażanie dzieci do samoobsługi podczas posiłku)

CO MIESIĄC

Raz w miesiącu – Kuchcikowo na szałowo – wariacje z gotowaniem w połączeniu ze świętowaniem.

Angielski


CODZIENNIE

W naszym przedszkolu dziecko już od najmłodszych lat oswajamy się z językiem obcym, co ma znaczący wpływ na późniejszą edukację.

Dzieci 4 razy w tygodniu uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez nauczyciela jeżyka angielskiego z kadry przedszkola oraz raz w tygodniu w zajęciach prowadzonych przez native speakera.

Programowanie i nowe

technologie


CZĘSTO

Photon (robot dla dzieci) uczy logicznego myślenia, nowych technologii, podstaw programowania, szybkiego podejmowania decyzji, rozwija pamięć. Zaprojektowali go specjaliści z dziedziny psychologii, grywalizacji oraz user experience. Dzięki temu może zapewnić dzieciom stymulowany rozwój ich umiejętności przez wiele miesięcy.

Po wyjęciu Photona z pudełka, robot nie potrafi nic. To dzieci pomagają mu nauczyć się wszystkiego od podstaw – kierunków, kolorów czy nawet reagowania na bodźce i interakcji z otoczeniem. Przy tej okazji dzieci uczą się jak działają technologie oraz stawiają swoje pierwsze kroki w świecie programowania.

Dzieci w naszym przedszkolu uczą się podstaw programowania podczas zajęć z Photonami (zdobyliśmy certyfikaty do prowadzenia zajęć z użyciem Photona). W ten sposób wspólnie z dziećmi zmieniamy oblicze edukacji!

Zajęcia z logopedą


STAŁA OPIEKA LOGOPEDYCZNA

Melania Dobosz – neurologopeda, pedagog specjalny, terapeutka Terapii Tomatis oraz Terapii Czaszkowo-Krzyżowej

Zapewniamy naszym przedszkolakom stałą i profesjonalną opiekę logopedyczną.

Robimy przesiewowe badania logopedyczne, po których wprowadzamy indywidualne zajęcia dla dzieci, które potrzebują wsparcia logopedy.

Prowadzić będziemy grupowe zajęcia logopedyczne oraz logopedyczne warsztaty dla rodziców.

Rytmika pod okiem

specjalisty


CO TYDZIEŃ

Co tydzień z przedszkolu realizujemy zajęcia rytmiczne mające na celu umuzykalnianie przedszkolaków, rozwijanie u nich poczucia rytmu, naukę reagowania ruchem na zmiany tempa, dynamiki, rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej.

Dzięki rytmice dzieci uczą się świadomego przeżywania muzyki – poprzez taniec, śpiew czy grę na instrumentach.

Zajęcia prowadzi Jarosława Bułka-Demkowycz z Muzycznego Atelier – magister sztuki, absolwentka pedagogiki wczesnoszkolnej oraz zawodowego kursu muzykoterapii. Uczestniczka szeregu kursów z dziedziny ceramiki, sensoceramiki, choreografii, plastyki i terapii. 

Eksperymenty


DWA RAZY W MIESIĄĄCU

Dwa razy w miesiącu nasze przedszkolaki zamieniają się w małych badaczy. Rozbudzają ciekawości otaczającego świata oraz uczą się prowadzenia obserwacji i wyciągania wniosków z doświadczeń oraz eksperymentów.

Podczas eksperymentowania wiele radości dzieciom daje sam proces odkrywania. Dzięki zajęciom dzieci doskonalą swoją orientację w świecie, rozwijają myślenie przyczynowo – skutkowe, odbierają nowe wrażenia estetyczne, doznają satysfakcji oraz zaspakajają podstawowe uczucia związane z realizacją potrzeby działania.

Yoga


CO MIESIĄC

Joga to przygoda, która prowadzi przez całe spektrum ruchu. Angażuje mięśnie, które są rzadko używane w typowych sportach, czy codziennych aktywnościach. Zwłaszcza w przypadku dzieci, które preferują bardziej dynamiczne formy ruchu, takie jak bieganie czy zabawy z piłką.

Praktyka jogi to nie tylko świetna zabawa, ale także sposób na wszechstronny rozwój, odkrywanie swoich możliwości, siły i elastyczności ciała.

Religia


CO TYDZIEŃ

Przedszkolaki, których rodzice wyrazili taką chęć, uczestniczą raz w tygodniu w zajęciach z religii dla najmłodszych.

Przez zabawę poznają Biblię, wartości wynikające z wiary oraz tradycje związane z religią .

Codzienne zajęcia


CODZIENNIE

Uczymy poprzez zabawę. Stymulujemy rozwój poznawczy, społeczny, fizyczny oraz emocjonalny maluchów.

Wykorzystujemy w procesie poznawczym nowe technologie, wspomagamy rozwój umysłowy poprzez zabawy konstrukcyjne, budzenie zainteresowań technicznych oraz wprowadzanie dzieci w świat urządzeń technicznych.

Konkursy i turnieje


KILKA RAZY W ROKU

Licznie organizujemy i bierzemy udział w konkursach, które mają zachęcać dzieci i ich rodziny do wspólnej pracy, tym „Mam talent”, konkurs języka angielskiego, Twór recyklingowy.

Tradycją naszego przedszkola jest Świąteczny Koncert Kolęd, w czasie którego wspólnie celebrujemy z naszymi ForKidsowymi rodzinami.

Święta i specjalne

wydarzenia


KILKA RAZY W ROKU

W przedszkolu co roku obchodzimy liczne uroczystości i wydarzenia ważne dla naszych przedszkolaków. Obchodzimy m.in. Dzień Kropki, Dzień Przedszkolaka, Dzień Ziemniaka, Dzień Edukacji Narodowej, Dzień Dyni, Dzień Pluszowego Misia, Andrzejki czy Mikołajki.

Wszystkie imprezy w przedszkolu dają dzieciom możliwość ukazania swoich umiejętności, zdolności i talentów. Podczas występów każdy przedszkolak ma okazję do zaprezentowania swoich mocnych stron, co w znacznym stopniu podnosi jego poczucie własnej wartości.

REKRUTACJA

Zapisz się do żłobka i przedszkola językowego!

ZOBACZ JAK PRACUJEMY

Umów się na wizytę!

6:30 – 17:30 (pon-pt)

Sekretariat przedszkola i żłobka może pracować w innych godzinach, dlatego polecamy kontakt telefoniczny przed wizytą.

+48 577 150 533 FORKIDS@MARMOLOWSKI.PL BYTÓW, UL. DRZYMAŁY 26A